Systemy przeciwoblodzeniowe

Sople zwisające z dachu oraz zalegający śnieg mogą być źródłem sporych problemów i stwarzają zagrożenie dla osób spacerujących w okolicy budynku. Dodatkowo stanowią obciążenie dachu oraz rynien, a wszelkie uszkodzenia mogą być trudne do usunięcia i kosztowne. Dlatego, żeby zabezpieczyć się przed negatywnym wpływem lodu i śniegu, warto zainwestować w system przeciwoblodzeniowy rynien.

Instalacja przeciwoblodzeniowa rynien

Kiedy pada obfity śnieg, a temperatury co rusz spadają poniżej zera, rynny są oblodzone i bardzo obciążone. Zwały śniegu, lód, woda intensywnie topniejąca podczas odwilży, mogą być przyczyną oberwania rynny, spływania wody po ścianach, a tym samym zawilgocenia i zniszczenia tynków. Sople, które się na nich tworzą, dodatkowo mogą stanowić ogromne niebezpieczeństwo. Jeśli oberwą się i spadną na osoby chodzące pod budynkiem, mogą być nawet przyczyną śmierci.

Jak działa instalacja przeciwoblodzeniowa rynien? System przeciwoblodzeniowy Thermoval tworzą trwałe i oferowane w wielu wersjach przewody grzejne. W złych warunkach pogodowych, kiedy pada śnieg, tworzą się sople a w rynnach powstaje lód, przewody wytwarzają ciepło, które rozpuszcza śnieg i lód, a woda z dachu i rynien może swobodnie odpływać.

Instalacje przeciwoblodzeniowe rynien Thermoval mogą być stosowane na połaciach dachów nad rynnami, na rynnach dachowych zewnętrznych, na rynnach wewnętrznych w przypadku dachów wielospadowym, w rynnach spustowych i zlewniach wód. Można je montować na prawie wszystkich rodzajach dachów.

Przewody grzejne można układać wzdłuż krawędzi dachu, by zapobiegały gromadzeniu się śniegu i lodu. Montowane bezpośrednio w rynnach sprawią, że te pozostaną drożne niezależnie od panującej aury. Woda z topniejącego śniegu i lodu będzie spływać przez cały czas regularnie.

Montaż ogrzewania przeciwoblodzeniowego w rynnach

Instalacja przeciwoblodzeniowa rynien może być wykonana podczas budowy lub remontu budynku. Przewody grzejne są trwale montowane do:

  • powierzchni dachu,
  • rynien i rur spustowych,
  • rurociągów i rur transmisyjnych,
  • kanałów odpływowych,
  • maszyn i urządzeń,
  • konstrukcji betonowych.

Przewody samoregulujące Thermoval przeznaczone są do instalacji w zewnętrznych systemach przeciwoblodzeniowych budynków, ale także do ochrony części maszyn i urządzeń. Producent wykorzystał specjalny polimer grzewczy, który uzależnia moc grzejną od temperatury otoczenia. Przewody można przycinać na dowolne długości, dlatego to rozwiązanie jest tak uniwersalne. Ponadto są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV oraz na różne warunki atmosferyczne. Dodatkowo można przykryć kable grzejne dachowym poszyciem.

Samoregulujące przewody grzejne

W przewodach samoregulujących Thermoval nie jest wymagany termostat. Instalacja sama dostosowuje moc do warunków atmosferycznych, w których pracuje. Kiedy temperatura spada, moc przewodu wzrasta i odwrotnie.

Tutaj kupisz system przeciwoblodzeniowy rynien

Jeśli chcesz zamontować ogrzewanie przeciwoblodzeniowe rynny, ale nie masz doświadczenia, nie rezygnuj z tego rozwiązania. Obsługa producenta Thermoval rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i pomoże Ci wybrać taki system przeciwoblodzeniowy rynien, który będzie działał skutecznie, a do tego nie zużyje dużo energii elektrycznej. Pomocą służą nie tylko pracownicy producenta, ale także poszczególnych punktów dystrybucji. Dystrybutorzy Thermoval obecni są w każdym województwie, więc bez problemu znajdziesz punkt sprzedaży naszych produktów także w swoim mieście.